Dörtyol Proje ve Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş


5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (1112 Oylar)
Dörtyol Proje ve Danışmanılık Yumurta Tavukçuluğu Projeleri

 

Yumurta Tavukçuluğu 101.4.0 Projeleri

IPARD 2 dönemi ile birlikte TKDK, Yumurta Tavukçuluğu projeleri ne hayvan refahını korumak ve AB standartlarında üretim yapılabilirliği artırmak amaçlarıyla hibe desteği vermeye başlamıştır.

Türkiye’de gelişmiş bir sektör olan yumurta tavukçuluğu şehirlerin hızlı büyümesiyle yerleşim yerleri arasında kalmıştır. Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar projeleri ile bu sorunun ortadan kaldırılması, mevcut tesislerin şehir dışına taşınarak tekrar kurulması ve mevcut tesislerin makine ve ekipmanlarının modernizasyonunun yapılması amaçlarıyla % 50 – 70 oranları arasında hibe desteği verilmektedir. Tüzel kişiler için hibe oranı % 50, gerçek kişiler için % 55, üretici örgütleri için % 60 tır. Ayrıca genç girişimciye % 5, dağlık alan projelerine %5 daha ekleyerek hibe oranı artırılmaktadır. Yumurta tavukçuluğu işletmelerinde en büyük gider kalemi olan elektriğin üretilmesi için ise yenilenebilir enerji kaynağı ile elektrik üretmek için yapılan yatırımlar da hibe ile desteklenmektedir.

Yumurta Üreten Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar Projeleri nin bütçesi en az 5.000 € en fazla ise 500.000 €’dur. İki taksit şeklinde ödeme alınabilmektedir. Proje uygulama aşamasında Katma Değer Vergisi (KDV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Gümrük Vergisi ve İthalat vergilerine muafiyet uygulanmaktadır. Aynı zamanda TKDK ile protokol imzalayan bankalardan ve Tarım Kredi Kooperatifinden uygun şartlarda kredi kullanma imkanı ile birlikte Kredi Garanti Fonu desteğinden faydalanma şansı da bulunmaktadır.

Daha ayrıntılı bilgi almak isteyen girişimcilerimizi Dörtyol Proje ve Danışmanlık Ofisine bekleriz.

Destek Kapsamındaki İller; Ankara, Giresun, Çankırı, Yozgat, Sivas, Ordu, Amasya, Tokat, Trabzon, Burdur, Erzincan, Samsun, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Hatay, Isparta, Karaman, Kastamonu, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Nevşehir, Uşak, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Kars, Ardahan, Elazığ, Malatya, Erzurum, Ağrı, Van, Mardin, Diyarbakır, Muş, Şanlıurfa.

Projelerin hazırlanma maliyetleri 5.000 ₺ den başlamaktadır.

Sayfa Başına Dön