Dörtyol Proje ve Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş

Duyurular:
  • Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2019-2023 yılları arasında 41 ildeki hayvancılık yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği sağlanacağını bildirdi.
  • IPARD 2 Programı Üçüncü Başvuru Çağrı Dönemi, Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar Tedbiri kapsamında Altıncı Grup Desteklenecek Başvurular yayımlandı.
  • Tarım Çevre, İklim ve Organik Tarım Tedbiri IPARD 2 4. Başvuru çağrı ilanı, pilot uygulama olarak Ankara ili Beypazarı ilçesi için yayımlanmıştır.
  • Yeni açıklanan ve sürmekte olan Kırsal Kalkınmaya yönelik hibe ve desteklerden yararlamak isteyen girişimcilerin firmamızla iletişim kurmaları gerekmektedir.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (147 Oylar)
Dörtyol Proje ve Danışmanlık Süt Toplama Merkezi Projeleri

 

Süt Toplama Merkezi

Tarım Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Sektörü ile süt işleyen işletmelerin yanı sıra sadece süt toplama merkezleri kurulması içinde, Süt Toplama Merkezi Projeleri ile %50 oranında hibe desteği vermektedir. Entegre süt toplama ve işleme ağının kurulması projesi ile günlük en az 10 ton en fazla 70 ton süt toplama kapasitesinde tesisler kurulabilmektedir. IPARD 2 ile birlikte, aynı ilde olmak kaydıyla 5 farklı yerde toplama merkezinin aynı kişi ya da kuruluş tarafından yapılmasına da destek verilmeye başlanmıştır. Böylelikle süt toplama ve muhafaza işinin daha kolaya indirgendiği ve maliyetinin düşürüldüğü sistemlerinde önü açılmış bulunmaktadır.

TKDK IPARD tarafından belirlenen AB standartlarında süt toplama merkezleri için proje bütçesi; 30.000 € ile 1.000.000 € arasındadır. Proje bütçesinin %50’si Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti adına TKDK IPARD tarafından finanse edilmektedir. Proje kapsamında yapılacak atık su arıtma ve benzeri şekilde atık yönetimi ile ilgili yatırımların hibe oranı ise % 60 dır. İşletmenin kurulu gücü kadar, elektrik üretmesi için yapacağı yenilenebilir enerji yatırımları da destek kapsamındadır. Ayrıca proje kapsamında Katma Değer Vergisi (KDV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Gümrük Vergisi, İthalat vergileri ile benzer harç ve vergi muhafiyeti uygulanmakla birlikte, kurumun protokol imzaladığı bankalardan ve Tarım Kredi Kooperatifinden uygun faizlerde ve ödeme koşullarında kredi kullanmakta mümkündür. Ayrıca talep edilmesi halinde Kredi Garanti Fonu desteklerindende yararlanmakta mümkündür.

Destek Kapsamındaki İller; Ankara, Giresun, Çankırı, Yozgat, Sivas, Ordu, Amasya, Tokat, Trabzon, Burdur, Erzincan, Samsun, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Hatay, Isparta, Karaman, Kastamonu, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Nevşehir, Uşak, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Kars, Ardahan, Elazığ, Malatya, Erzurum, Ağrı, Van, Mardin, Diyarbakır, Muş, Şanlıurfa.

Daha ayrıntılı bilgi almak için Dörtyol Proje ve Danışmanlık ile irtibata geçebilirsiniz.

Projelerin hazırlanma maliyetleri 5.000 ₺ den başlamaktadır.

Sayfa Başına Dön