Dörtyol Proje ve Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş

Duyurular:
  • Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2019-2023 yılları arasında 41 ildeki hayvancılık yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği sağlanacağını bildirdi.
  • IPARD 2 Programı Üçüncü Başvuru Çağrı Dönemi, Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar Tedbiri kapsamında Altıncı Grup Desteklenecek Başvurular yayımlandı.
  • Tarım Çevre, İklim ve Organik Tarım Tedbiri IPARD 2 4. Başvuru çağrı ilanı, pilot uygulama olarak Ankara ili Beypazarı ilçesi için yayımlanmıştır.
  • Yeni açıklanan ve sürmekte olan Kırsal Kalkınmaya yönelik hibe ve desteklerden yararlamak isteyen girişimcilerin firmamızla iletişim kurmaları gerekmektedir.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (149 Oylar)
Dörtyol Proje ve Danışmanlık Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Projeleri

 

Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar

TKDK IPARD, Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Sektörü ile Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Projeleri için büyük baş ve küçükbaş hayvanlara yönelik kesimhane ve parçalama tesislerinin kurulması ile işleme tesislerinin modernize edilmesi için hibe desteği vermektedir. AB standartlarında gıda ve hijyen kurallarına riayet edilerek düzenlenen bu tesisler ile işletmeler, pazardaki rekabet gücünü yükseltmektedirler. TKDK tarafından belirlenen proje kapasiteleri aşağıda ayrıntılarıyla belirtilmiştir.

Büyükbaş ve küçükbaş tesisleri için;

  • Kesimhane günlük, 30 - 500 baş sığır ve manda, 50 – 4.000 baş koyun ve keçi hayvan kesim kapasitesinde
  • Et işleme tesisi günlük, 0,5 ton - 5 ton arsında günlük kurulu et işleme kapasitesinde
  • Parçalama tesisi günlük 0,5 ton - 5 ton arsında günlük kurulu et işleme kapasitesinde
  • Kombina tesislerde ise, kesimhane, et işleme ve parçalama tesislerinin şartlarını karşılayan projeler hazırlanabilmektedir.

Yukarıda bahsedilen kapasitelerdeki projelerin uygun bütçesi 30.000 € ile 3.000.000 € arasında değişmektedir. Proje hibe bedeli ise proje bütçesinin % 50 sini kapsamaktadır. Proje kapsamında yapılan atık su arıtma ve atık yönetimi ile ilgili yapılacak yatırımların hibe oranı ise % 60 dır.

Proje kapsamında Katma Değer Vergisi (KDV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Gümrük Vergisi, İthalat vergileri ile benzer harç ve vergi muhafiyeti mevcuttur. Bundan dolayı yatırım giderlerini önemli ölçüde düşmektedir. Proje kapsamında tesisin kurulu gücü kadar elektrik üretilmesi için yenilenebilir enerji hibe desteği verilmektedir. Ayrıca proje uygulama aşamasında kurum ile sözleşmesi olan birçok banka ve Tarım Kredi Kooperatifinden düşük faizli kredilerin kullanılması da mümkün olup, isteyen girişimciler Kredi Gararnti Fonu desteklerinde yararlanabilmektedir.

Destek Kapsamındaki İller; Ankara, Giresun, Çankırı, Yozgat, Sivas, Ordu, Amasya, Tokat, Trabzon, Burdur, Erzincan, Samsun, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Hatay, Isparta, Karaman, Kastamonu, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Nevşehir, Uşak, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Kars, Ardahan, Elazığ, Malatya, Erzurum, Ağrı, Van, Mardin, Diyarbakır, Muş, Şanlıurfa.

Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili varlıklara yönelik yatırım projeleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak isteyen girişimcilerimiz, Dörtyol Proje ve Danışmanlık destek birimiyle iletişime geçerek her türlü bilgi ve belgeye ulaşabileceklerdir.

Projelerin hazırlanma maliyetleri 5.000 ₺ den başlamaktadır.

İlgili Proje Sayfaları

Sayfa Başına Dön