Dörtyol Proje ve Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş


5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (143 Oylar)
Dörtyol Proje ve Danışmanlık Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Projeleri

 

Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar

TKDK IPARD, Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar ile Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Projeleri yatırımlarına % 50 oranında hibe vermektedir. Bu kapsamda kanatlı hayvanlar için kesimhane, kanatlı eti işleme tesisi, kanatlı eti parçalama tesisi, modernizasyon projeleri desteklenmektedir. Kurum tarafından belirlenen proje kapasiteleri aşağıda verilmiştir.

  • Kesimhane, saatte 1.000 ile 5.000 tavuk (Broyler) kesim kapasitesine, ya da saatte 100 ile 1.000 hindi veya kaz kesim kapasitesinde,
  • Et işleme veya parçalama tesisi, günlük 0,5 ton ile 5 ton kurulu et işleme kapasitesinde,
  • Kombina tesisler ise, kesimhane ve et işleme tesislerinin şartlarını karşılayan projeler hazırlanabilmektedir.

Yukarıda bahsedilen kapasitelerdeki projelerin uygun bütçesi 30.000 € ile 3.000.000 € arasında değişmektedir. Proje hibe bedeli ise proje bütçesinin %50 sini kapsamaktadır. Ancak atık su arıtma tesisi ve atık yönetimi ile ilgili yapılan yatırımların hibe oranı % 60 tır. Tesisin enerji ihtiyacını karşılayacak yenilenebilir enerji tesisi kurulumuda hibe desteği kapsamında karşılanmaktadır.

Katma Değer Vergisi (KDV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Gümrük Vergisi, İthalat vergileri ile benzer harç ve vergi muhafiyeti ile yatırım maliyetlerinde önemli miktarda düşüş sağlanmakta olup, kurumun anlaşma sağladığı birçok banka ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığı ile çok düşük faizli kredi kullanılabilme imkanı sunulmakta olup, dileyen girişimcilere Kredi Garanti Fonu desteklerinden yararlandırılmaktadır. 

Destek Kapsamındaki İller; Ankara, Giresun, Çankırı, Yozgat, Sivas, Ordu, Amasya, Tokat, Trabzon, Burdur, Erzincan, Samsun, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Hatay, Isparta, Karaman, Kastamonu, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Nevşehir, Uşak, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Kars, Ardahan, Elazığ, Malatya, Erzurum, Ağrı, Van, Mardin, Diyarbakır, Muş, Şanlıurfa.

Kanatlı eti ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması ile ilgili fiziki varlıklara yönelik yatırımlar projeleri ile ilgili daha detaylı bilgi için diğer linklerimizi incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Dörtyol Proje ve Danışmanlık destek birimiyle iletişime geçerek projeler ile ilgili her türlü bilgi ve belgeye ulaşabilir, uzman ekibimizin işletmelerinizi yerinde incelemeleri sonucu karlı proje fikirleri geliştirebilirsiniz.

Projelerin hazırlanma maliyetleri 5.000 ₺ den başlamaktadır.

İlgili Proje Sayfaları

Sayfa Başına Dön