Dörtyol Proje ve Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş


5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (1132 Oylar)
Dörtyol Proje ve Danışmanlık Süt ve Süt Ürünleri İşleme Projeleri

 

Süt ve Süt Ürünleri İşleme 103.1.1 Projeleri

TKDK, Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Sektörü ile AB standartlarına uygun son teknoloji makine ve ekipmanlardan oluşan, kalite standartları yüksek süt ve süt ürünleri işleme tesislerinin kurulmasına ve modernize edilmesine hibe desteği vermektedir. Süt ve Süt Ürünleri İşleme Projeleri ile amaçlanan, topluluk standartlarına uygun, girişimcilere yeni pazar fırsatları yaratan yatırımlar ile öncelikle iç pazarda kolay rekabet edebilen süt işleyen işletmeler yaratmaktır. IPARD projeleri ile hayat geçen yatırımların en büyük katkısı yeni istihdam alanları yaratmasıdır. TKDK IPARD projeleri ile süt işleyen işletmelerin kurulumu ve/veya geliştirilmesi verilen hibe destekleriyle artık çok kolay bir hale gelmiştir. 

Dörtyol Proje ve Danışmanlık olarak hazırladığımız projeler ile % 40 ile % 50 oranlarında hibe alarak, modern bir tesis sahibi olabilirsiniz. Süt işleyen işletmeler için kapasiteleri günlük en az 10 ton olan tesisler hibe almaya uygun kapasitedirler. Bu proje ile birlikte süt ürünlerinin tamamının işlenmesi yapılabileceği gibi birkaçı da seçilebilmektedir. Bunlara örnek olarak; yoğurt, peynir, kaşar peyniri, lor peyniri, süt tozu, kaymak, tereyağı, kefir verilebilir. Süt işleyen işletmeler için proje bütçesi 30.000 € dan başlamak üzere 3.000.000 € ya kadar yükselmektedir. Hibe oranı gerçek ve tüzel kişiler için % 40, üretici örgütleri ve hakim ortağı üretici örgütü olan tüzel kişilerin ise hibe oranı % 50 dir. Atık su arıtma ve atık yönetimi ile ilgili yapılacak harcamalar için ise belirlenen hibe oranına % 10 ilave yapılmaktadır. Ayrıca işletmenin kendi enerji ihtiyacı için yenilenebilir enerji yatırımı yapması da yine hibe kapsamında desteklenmektedir.

IPARD projelerinin tamamında uygulanan Katma Değer Vergisi (KDV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Gümrük Vergisi, İthalat vergileri ile benzer harç ve vergi muafiyeti yanı sıra kurum ile anlaşmalı bankalardan ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden yatırım uygulaması sırasında düşük faizli kredilerin kullanılması ve Kredi Garanti Fonu desteklerinden yararlanmakta olanaklar arasındadır.

Destek Kapsamındaki İller; Ankara, Giresun, Çankırı, Yozgat, Sivas, Ordu, Amasya, Tokat, Trabzon, Burdur, Erzincan, Samsun, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Hatay, Isparta, Karaman, Kastamonu, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Nevşehir, Uşak, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Kars, Ardahan, Elazığ, Malatya, Erzurum, Ağrı, Van, Mardin, Diyarbakır, Muş, Şanlıurfa.

Projelerin hazırlanma maliyetleri 5.000 ₺ den başlamaktadır.

Sayfa Başına Dön