Dörtyol Proje ve Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş


5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (1153 Oylar)
Dörtyol Proje ve Danışmanlık Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Projeleri

 

Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar 103.1 Projeleri

Tarım Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu IPARD projeleri Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Sektörü kapsamında Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Projeleri ile AB standartlarına uygun son teknoloji makine ve ekipmanlardan oluşan, kalite standartları yüksek süt işleme tesisleri ve süt toplama merkezleri kurulabilmekte ve var olan işletmeler modernize edilebilmektedir. Ayrıca IPARD 2 5. Çağrı ile peynir altı suyu işleyen işletmelerin kurulumu da destek kapsamına alınmıştır. Bu projeler ile amaçlanan, topluluk standartlarına uygun, girişimcilere yeni pazar fırsatları yaratan yatırımlar ile öncelikle iç pazarda kolay rekabet edebilen firmalar yaratmaktır. Bununla birlikte faaliyete başlayan işletmelerin en belirgin topluma katkısı yeni istihdam yaratmasıdır.

Proje bütçesi 30.000 € ile 3.000.000 € arasında olup. Tesisin enerji ihtiyacını karşılamak için kurulacak yenilenebilir enerji ekipmanları da destek kapsamındadır.

TKDK IPARD projeleri ile süt işleme ve süt toplama merkezlerinin kurulumu ve/veya geliştirilmesi verilen hibe destekleri ile birlikte Katma Değer Vergisi (KDV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Gümrük Vergisi, İthalat vergileri ile benzer harç ve vergi muafiyeti ile anlaşmalı birçok banka ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığı ile çok düşük faizli kredi kullanma imkanlarının yanı sıra Kredi Garanti Fonu destekleri ile artık çok daha kolay bir hale gelmiştir.

Dörtyol Proje ve Danışmanlık olarak hazırladığımız projeler ile sizlerde hibe desteğinden faydalanarak, kurumun belirlediği aşağıda verilen kapasitelerde modern bir tesis sahibi olabilirsiniz.

İşletme Kapasiteleri;

  • Süt işleyen işletmeler için kapasite, günlük en az 10 ton, proje bütçesi 30.000 – 3.000.000 € arasındadır.
  • Entegre süt toplama ve işleme ağının kurulması projeleri ile sadece süt toplama merkezleri de kurulabilmektedir.
  • Süt toplama merkezleri için kapasite, günlük en az 10 ton, proje bütçesi 30.000 – 1.000.000 € arasındadır.
  • Peynir altı suyu işleyen yeni işletmeler için kapasite, günlük en az 10 ton, proje bütçesi 30.000 – 3.000.000 € arasındadır.
  • Hibe oranı gerçek ve tüzel kişiler için % 40, üretici örgütleri ve hakim ortağı üretici örgütü olan tüzel kişilerin ise hibe oranı % 50 dir.
  • Ayrıca atık su arıtma ve atık yönetimi ile ilgili yapılacak yatırım için hibe oranı her bir başvuru sahibi için % 10 ilave edilerek % 50 ve % 60 oranlarına kadar çıkmaktadır.

Destek Kapsamındaki İller; Ankara, Giresun, Çankırı, Yozgat, Sivas, Ordu, Amasya, Tokat, Trabzon, Burdur, Erzincan, Samsun, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Hatay, Isparta, Karaman, Kastamonu, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Nevşehir, Uşak, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Kars, Ardahan, Elazığ, Malatya, Erzurum, Ağrı, Van, Mardin, Diyarbakır, Muş, Şanlıurfa.

Projelerin hazırlanma maliyetleri 5.000 ₺ den başlamaktadır.

İlgili Proje Sayfaları

Sayfa Başına Dön