Dörtyol Proje ve Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş


5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (1145 Oylar)
Dörtyol Proje ve Danışmanlık Kanatlı Eti Parçalama Projeleri

 

Kanatlı Parçalama 103.3.5 Projeleri

Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar Sektörü ile Tarım Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, mevcut Kanatlı Eti Parçalama tesislerinin modernize edilmesine yönelik projelere hibe desteği vermektedir. Yalnızca Mersin, Kastamonu ve Çankırı illeri için kanatlı eti parçalama projeleri tesislerinin sıfırdan kurulumu desteklenmektedir. Gerçek ve tüzel kişilere proje bütçesinin % 40 ı, üretici örgütlerine ise % 50 si hibe edilmektedir. Yatırımın atık yönetimi ile ilgili yapılacak kısımlarının hibe oranına ise % 10 ilave edilmektedir.

Kanatlı Eti Parçalama Projeleri ile kurulacak tesisleri için kurum tarafından belirlenen günlük kapasite, 0,5 ton ile 5 ton arasındadır. 30.000 € dan başlamak üzere hazırlanabilecek projelerin en üst limiti 3.000.000 €’dur. Kanatlı kesimhanesi ve et işleme tesisleri ile birlikte tasarlanabilecek projelerde uygun proje türleri arasında olmakla birlikte aranan şart tesisin kapasite artırımına gitmemesidir.

IPARD projelerinde Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Katma Değer Vergisi (KDV), Gümrük Vergisi, İthalat vergileri ile benzer harç ve vergi muafiyeti uygulanmaktadır. Aynı zamanda TKDK ile protokol imzalayan birçok devlet bankası ve özel bankalar ile tarım kredi kooperatifinden uygun ödeme şartlarında ve düşük faizle kredi kullanılabilmekte, isteyen girişimcilerin Kredi Garanti Fonu desteklerinden de yararlanabilmektedir. Diğer yandan kurumun desteklediği yenilenebilir enerji üretimi yatırımını proje içerisine dahil ederek, hem bu konuda hibeden faydalanmak hem de tesisin genel giderlerinden en önemli kalemi olan elektrik ihtiyacını karşılamakta mümkündür.

Destek Kapsamındaki İller; Ankara, Giresun, Çankırı, Yozgat, Sivas, Ordu, Amasya, Tokat, Trabzon, Burdur, Erzincan, Samsun, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Hatay, Isparta, Karaman, Kastamonu, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Nevşehir, Uşak, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Kars, Ardahan, Elazığ, Malatya, Erzurum, Ağrı, Van, Mardin, Diyarbakır, Muş, Şanlıurfa.

Kanatlı eti ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması ile ilgili fiziki varlıklara yönelik yatırımlar ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isteyen yatırımcılarımızı Dörtyol Proje ve Danışmanlık Proje Birimi ile iletişime geçmesini bekler, tüm girişimcilerimize başarılar dileriz.

Projelerin hazırlanma maliyetleri 5.000 ₺ den başlamaktadır.

Sayfa Başına Dön