Dörtyol Proje ve Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş


5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (1143 Oylar)
Dörtyol Proje ve Danışmanlık Su Ürünleri Projeleri

 

Su Ürünleri 103.4.1 Projeleri

TKDK, Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar tedbiri ile Su Ürünleri Projeleri ne % 40 oranında, üretici örgütlerine ise % 50 oranında hibe desteği verilmektedir. Proje kapsamında yeni işletmeler kurulabileceği gibi, mevcut olan tesislerin modernizasyonu, yeni makine ve ekipmanların alınması ve bilgi teknolojilerinin desteklenmesi mümkündür.

Su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması IPARD projesi kapsamında üretim kayıplarının en aza indirildiği düzende soğuk zincirin kurulması, soğuk hava deposu inşası, üretim ve işleme hatları, Taze Soğutulmuş Su Ürünleri, Taze Dondurulmuş Su Ürünleri, Su Ürünlerinin Tütsülenmesi, Fileto Ürünler, Konserve Ürünler, Yumuşakça ve Çift Kabuklu Su Ürünleri, paketleme ve konserve sistemlerinin kurulması gibi tesiste ihtiyaç duyulacak tüm üretim gereçleri hibe kapsamındadır. Proje toplam bütçesi 30.000 € ile 1.500.000 € arasındadır. Hibe oranına ek olarak atık yönetimi ile ilgili yatırımlar için % 10 fazla oran uygulanmaktadır. Proje kapsamında Katma Değer Vergisi (KDV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Gümrük Vergisi, İthalat vergileri ile benzer harç ve vergi muafiyeti uygulanmaktadır. Ayrıca tesisin elektrik ihtiyacı kadar yenilenebilir enerji üretiminde bulunması ve hibe desteğinden faydalanması da mümkündür.

Proje uygulama aşamasında, TKDK 'nın birçok banka ve Tarım Kredi Kooperatifi ile imzalamış olduğu protokol sonucunda uygun ödeme koşulları ve düşük faizlerde kredi kullanma imkanının yanı sıra Kredi Garanti Fonu desteklerinden de yararlanmak mümkündür.

Destek Kapsamındaki İller; Ankara, Giresun, Çankırı, Yozgat, Sivas, Ordu, Amasya, Tokat, Trabzon, Burdur, Erzincan, Samsun, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Hatay, Isparta, Karaman, Kastamonu, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Nevşehir, Uşak, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Kars, Ardahan, Elazığ, Malatya, Erzurum, Ağrı, Van, Mardin, Diyarbakır, Muş, Şanlıurfa.

Su ürünleri projeleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için diğer web sayfalarımızı inceleyebilir, Dörtyol Proje ve Danışmanlık Proje Birimi ile irtibata geçebilirsiniz.

Projelerin hazırlanma maliyetleri 5.000 ₺ den başlamaktadır.

Sayfa Başına Dön