Dörtyol Proje ve Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş

Duyurular:
  • Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2019-2023 yılları arasında 41 ildeki hayvancılık yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği sağlanacağını bildirdi.
  • IPARD 2 Programı Üçüncü Başvuru Çağrı Dönemi, Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar Tedbiri kapsamında Altıncı Grup Desteklenecek Başvurular yayımlandı.
  • Tarım Çevre, İklim ve Organik Tarım Tedbiri IPARD 2 4. Başvuru çağrı ilanı, pilot uygulama olarak Ankara ili Beypazarı ilçesi için yayımlanmıştır.
  • Yeni açıklanan ve sürmekte olan Kırsal Kalkınmaya yönelik hibe ve desteklerden yararlamak isteyen girişimcilerin firmamızla iletişim kurmaları gerekmektedir.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (145 Oylar)
Dörtyol Proje ve Danışmanlık Kültür Balıkçılığı Projeleri

 

Kültür Balıkçılığı

Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme tedbiri Kültür Balıkçılığı Projeleri ile yıllık 10 ile 200 ton arasında üretim kapasitesi olan küçük ölçekli işletmeler hibe desteği ile kurulabilmekte ya da modernizasyon yapılarak Avrupa Birliği standartlarına getirilebilmektedir. İşletme kurulumunun yanı sıra aynı yatırım alanında yapılacak olan balık restoranları da hibe desteği kapsamında değerlendirilmektedir. Ayrıca IPARD 2 dönemi ile birlikte ilk kez, yatırım alanı kırsal alan olan Kültür Balıkçılığı işletmelerinin bir uzantısı olarak, satış noktası veya restoran kurulumu için kırsal alan şartı aranmamaktadır.

TKDK IPARD tarafından desteklenen kültür balığı türleri: alabalık, sazan, yayın balığı, kerevit, kurbağa, su yosunu (algler), sudak, tatlı su levreği, turna, tilapya, Mersin balığı, Avrupa yılan balığı, karabalık (gelin balığı), Amerikan yayın balığı, Afrika yayın balığıdır.

Yapılacak IPARD projesi ile kültür balıkçılığı çiftlik tesisinin yapımı, modernizasyonu, yavru balık ve balık yumurtası üretimi için gerekli olan ekipmanlar, kafes sistemleri gibi üretim sürecinin tamamını kapsayan satın alımlar ile işletmenin tüketimine yönelik yenilenebilir enerji üretimi de hibe desteği kapsamındadır. Proje kapsamında Katma Değer Vergisi (KDV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), Gümrük Vergisi ve İthalat vergisine muafiyet bulunmaktadır.

Kültür Balıkçılığı proje bütçesi yapılacak yatırımın kapasitesine göre 5.000 € ile 500.000 € arasında değişmektedir. Hibe oranı; Ağrı, Ardahan, Balıkesir, Çankırı, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Hatay, Isparta, Karaman, Kars, Mersin, Muş, Tokat ve Yozgat illerinde %65, destek kapsamındaki diğer illerde %55 tir. Yatırımların kolaylıkla yapılabilmesi amacıyla TKDK nın protokol imzaladığı banka ve Tarım Kredi Kooperatifinden uygun şartlarda düşük faizli kredi kullanma imkanı ile Kredi Garanti Fonu desteği de sağlanmaktadır.

Ülkemizde genellikle küçük çapta, hobi amaçlı yapılan kültür balıkçılığını hibe desteği ile modern bir hale getirerek daha kapsamlı hizmet verebilecek, kar marjları yüksek bir yatırım türüne dönüştürmek isterseniz Dörtyol Proje ve Danışmanlık ile irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

Destek Kapsamındaki İller; Ankara, Giresun, Çankırı, Yozgat, Sivas, Ordu, Amasya, Tokat, Trabzon, Burdur, Erzincan, Samsun, Aksaray, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Hatay, Isparta, Karaman, Kastamonu, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Nevşehir, Uşak, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Kars, Ardahan, Elazığ, Malatya, Erzurum, Ağrı, Van, Mardin, Diyarbakır, Muş, Şanlıurfa.

Projelerin hazırlanma maliyetleri 5.000 ₺ den başlamaktadır.

Sayfa Başına Dön