Dörtyol Proje ve Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş


5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (1141 Oylar)
Dörtyol Proje ve Danışmanlık İşletme Geliştirme Büyüme ve Uluslararasılaşma Destekleri Projeleri

 

İşletme Geliştirme Büyüme ve Uluslararasılaşma Destekleri

KOSGEB, KOBİGEL KOBİ Gelişim Destek Programı Projeleri ile 300.000 ₺ hibe, 700.000 ₺ ise geri ödemeli destek vermektedir. Proje kapsamında desteklenen kalemler; Personel, Makine- Teçhizat, Yazılım, Hizmet giderleri (Eğitim, Danışmanlık, Belgelendirme, Tanıtım, Seyahat, Fuar ile Test ve analiz giderleri) şeklindedir. Proje çağrı ilanlarına göre desteklenen konular ve kalemler değişiklik göstereceğinden sitemizi düzenli olarak takip etmenizi öneririz.

İş Birliği Güç Birliği Destek Programı Projeleri ile, en az 5 işletmenin; tedarik, üretim, pazarlama gibi alanlarda birlikte hareket ederek daha güçlü bir yapıya ulaşmaları için hibe desteği verilmektedir. Orta ve Yüksek Teknoloji alanlarında 1.500.000 ₺ ye varan destek % 50 ile % 70 hibe oranları arasında sağlanmaktadır.

TEKNOPAZAR Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı Projeleri ile, Kamu kaynakları ile desteklenen Ar – Ge, Yenilik veya Tasarım projelerinin sonucu olarak ortaya çıkan ürün sahipleri, Patent belgesi ile koruma altına alınmış ürün sahipleri, Teknolojik Ürün Deneyim Belgesi sahiplerine % 100 oranında hibe desteği verilmektedir. Yurt dışı tanıtım ve pazarlama için 100.000 ₺, Yurt içi tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için ise 50.000 ₺ ye kadar destek verilmektedir.

İşletme Geliştirme Destek Programı ile Kobilere 290.000 ₺ ye kadar % 60 oranından başlamak üzere hibe destekleri verilmektedir. Desteklenen konular; Yurt İçi Fuar Desteği, Yurt Dışı İş Gezisi Desteği, Nitelikli Eleman İstihdam Desteği, Eğitim Desteği, Enerji Verimliliği Desteği, Tasarım Desteği, Sınai Mülkiyet Hakları Desteği, Belgelendirme Desteği, Test ve Analiz Desteği şeklindedir.

Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı Projeleri ile, uluslararası kuluçka merkezi kurmak için, üniversiteler ve iştirakleri ile teknoloji geliştirme bölgesi şirketlerine kuruluş ve donanım desteği için 100.000 $, operasyonel giderler desteği için ise 3.750.000 $ destek verilmektedir. Destek oranı 1. ve 2. yıl %80, 3. 4. ve 5. yıl %60 şeklindedir. Uluslararası hızlandırıcı programa ise Kobiler başvurabilmektedir. Programın süresi 3 yıldır. Destek üst limiti 60.000 $, destek oranı ise %80 dir.

Ayrıntılı bilgi almak için web sitemizde bulunan diğer sayfaları inceleyebilir ve Dörtyol Proje ve Danışmanlık Proje Birimi ile iletişime geçebilirsiniz.

Projelerin hazırlanma maliyetleri 500 ₺ den başlamaktadır.

İlgili Proje Sayfaları

Sayfa Başına Dön