Dörtyol Proje ve Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş


5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (1129 Oylar)

 

İŞGEM TEKMER Destekleri Projeleri

KOSGEB İŞGEM TEKMER Destekleri Projeleri ile, girişimcilik konusunda aktörler arası işbirliği sağlayarak, yeni işletmelerin kurulması ve sürdürülmesini sağlamak için inkübasyon hizmetleri sağlayacak yapıların kurulmasına ve işletilmesine destek vermeye başlamıştır.

İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) kurulabilmesi için; Belediye, İl Özel İdaresi, Organize Sanayi Bölgesi yönetimi (OSB) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı odalardan en az ikisi müştereken başvuru yapmaları gerekmektedir.

Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER) kurulabilmesi için; Üniversite ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TGB) yönetici şirketi münferiden, Teknoloji Transfer Ofisi, Organize Sanayi Bölgesi yönetimi, Kamu kurumları ile firmalar ise üniversite ve/veya TGB yönetici şirketi ile müştereken başvuru yapmaları gerekmektedir.

KOSGEB İŞGEM TEKMER Programı destekleri projeleri kapsamında desteklenen kalemler ve üst limitler aşağıda verilmiştir. Programın süresi 5 yıl, destek oranı ise % 75 tir.

  • Ortak Kullanıma Yönelik Makine, Teçhizat ve Yazılım için 500.000 TL hibe, 1.000.000 TL geri ödemeli destek,
  • Personel Gideri için 1.000.000 TL hibe,
  • Eğitim, Danışmanlık, Organizasyon ve Tanıtım Giderleri için 1.000.000 TL hibe,
  • Mobilya Donanım Desteği için 300.000 TL hibe verilmektedir.

İŞGEM TEKMER girişimcilere ve işletmelere; işletmelerini kurmadan önce, kuruluş sırasında ve sonrasında iş geliştirme, mali kaynaklara erişim, yönetim, danışmanlık, mentörlük, ofis ve ağlara katılım gibi hizmetlerin sağlandığı yapılardır.

İŞGEM; belirli bir alan ya da birbirini tamamlayan birçok alanda, İŞGEM Teknoloji Alanları Tablosunda belirtilen konulardaki iş fikirlerinin işletmelere dönüşmesini sağlamak amacıyla kurulan ve çalışan yapılardır.

TEKMER; bir veya birden çok alanda AR-GE, yenilik çalışmaları, yeni teknoloji çalışmaları, yeni iş fikirleri, proje sahibi girişimci veya işletmelere yönelik hizmetler sunan yapılardır.

KOSGEB ve diğer hibe destek projeleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için Dörtyol Proje ve Danışmanlık Proje Birimi ile irtibata geçebilirsiniz.

Projelerin hazırlama maliyetleri 500 ₺ den başlamaktadır.

Sayfa Başına Dön