Dörtyol Proje ve Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş


5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (1183 Oylar)
Dörtyol Proje ve Danışmanlık Geleneksel Girişimci Desteği Projeleri

 

Geleneksel Girişimci Destek Programı Projeleri

KOSGEB girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması amaçlarıyla yeni girişimcilere hibe desteği vermektedir. Programdan faydalanmak isteyenlerin, öncelikle Geleneksel Girişimci Eğitimi almaları gerekmektedir. Eğitim sonrası alınan sertifikaları ve uygun projeleri ile kuruma başvurarak, projenin onaylanması halinde hibe desteğinden faydalanmaya başlayabilirler. Girişimcilerin destekten faydalanması için, son 3 yıl süreçle aynı faaliyet alanında bir şahıs işletmesi bulunmaması ve %50 den fazla herhangi bir şirkete ortak olmaması gerekmektedir.

Yenilenen Girişimciliği Geliştirme Destek Programı ile desteklenen konularda değişiklik olmuş ve destek miktarı arttırılmıştır. Buna göre Geleneksel Girişimci Desteği ile kuruluş desteği ve Performans desteği verilmektedir. Destekler hibe şeklinde uygulanmakta ve geri ödemesizdir.

İşletme kuruluş masrafları için, gerçek kişi statüsündeki işletmeye 5.000 TL, sermaye şirketi statüsündeki işletmeye 10.000 TL hibe desteği verilir.

Performans desteği, işletmenin istihdam sayısına göre, Sosyal Güvenlik Kurumu nezdinde 4(a) kapsamındaki tüm personelin tahakkuk eden prim gün sayıları toplamına göre verilir. Yıllık bazda değerlendirme yapılır. Her bir performans yılına göre 20.000 TL ye kadar hibe desteği verilir. Belirlenen en üst prim gün sayısına ulaşan işletmeye girişimcinin; genç, kadın, engelli, gazi veya birinci derecede şehit yakını olması halinde her bir performans döneminde belirlenen tutarlara 5.000 TL eklenerek 2 yılın sonunda 50.000 TL ye kadar hibe desteği verilmiş olur.

Ayrıntılı bilgi için web sitemizde bulunan diğer hibe destek sayfalarını inceleyebilir, Dörtyol Proje ve Danışmanlık Proje Birimi ile iletişime geçebilirsiniz.

Projelerin hazırlanma maliyetleri 500 ₺ den başlamaktadır.

Sayfa Başına Dön