Dörtyol Proje Danışmanlık TSE
Dörtyol Proje Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş

Dörtyol Proje Danışmanlık KOSGEB Projeleri

 

KOSGEB Projeleri

KOSGEB KOBİ Destek Programı Proje Danışmanlık Kredi Hibe (Küçük ve Orta ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı)

İŞBİRLİĞİ - GÜÇBİRLİĞİ DESTEK PROGRAMI PROJELERİ

KOSGEB, Türkiye'deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) gelişimine destek olmayı amaçlayan bir devlet kurumudur. Türkiye'de Kalkınma ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren KOSGEB, 1990 yılında kurulmuştur.

KOSGEB projeleri, küçük ve orta ölçekli işletmelerin güçlenmesini, inovasyonu teşvik etmeyi ve ekonomik kalkınmaya katkıda bulunmayı amaçlayan kapsamlı bir destek sistemini temsil eder. Bu projeler, işletmelerin sürdürülebilir başarıya ulaşmalarına yardımcı olurken, ekonomik büyümeyi destekleyen önemli bir araçtır.

KOSGEB tarafından sağlanan hibe ve destekler, işletmelerin mali yapısını güçlendirirken yeni projelerin hayata geçirilmesine de olanak tanır. Verdiği inovasyon ve teknoloji transferi destekleri ile işletmelerin rekabet gücünü artırarak ulusal ve uluslararası pazarlarda daha etkin bir konuma gelmelerini sağlar. Desteklediği projeler ile yerel ekonomiye ve toplumun genel refahına pozitif etkilerde bulunarak sosyal kalkınmaya da katkı sağlamış olur.

KOSGEB'in Amaçları ve Görevleri;

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin sürdürülebilir büyüme ve gelişimini destekleyerek ekonominin canlılığını artırmak.

KOBİ'lerin inovasyon kapasitelerini güçlendirmek, teknoloji transferini teşvik etmek ve bu sayede işletmelerin rekabet avantajını artırmak için çeşitli programlar yürütmek.

İşletmelerin büyümesini destekleyerek istihdam yaratılmasına katkı sağlamak.

Yeni işletmelerin kurulmasını teşvik ederek girişimcilik ekosistemini güçlendirmeye çalışmak.

KOBİ'lerin kapasitelerini artırmak amacıyla çeşitli eğitim ve danışmanlık hizmetleri sağlamak.

Siz de KOSGEB desteklerinden yararlanmak isterseniz Dörtyol Proje Danışmanlık Proje Birimi ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Proje Sayfaları

Sayfa Başına Dön