Dörtyol Proje Danışmanlık TSE
Dörtyol Proje Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş

Dörtyol Proje Danışmanlık Kurumsal Danışmanlık

 

Kurumsal Danışmanlık

Dörtyol Proje Danışmanlık olarak amacımız, firmalarımızın hayallerini hedefe dönüştürmek ve bunu gerçekleştirebilmek için bütünsel bir sistem oluşturmaktır. Çalışmalarımızdaki hedef; firmalarımızın olmak istedikleri konumla bulundukları konum arasındaki mesafeyi, doğru odak noktası belirleyip, bir iş planı çerçevesinde hareket ederek kapatmaktır. İlk hedef vizyon, misyon ve hedeflerin belirlenmesidir. İkinci ve önemlisi ise bir kurumsal kimlik oluşturmaktır.

Kurumsal kimlik firmanın dış dünyadaki görünen yüzünü oluşturmaktadır. Bir nevi imzasını teşkil etmektedir. Firmanın kişiliğini, davranışını ve imajını temsil eder. Bu sebeple kurumsal kimlik oluşturmak hem müşteriler hem de rekabet edilen diğer firmalar açısından oldukça önemlidir. Orijinal, kendine has, ürünleri ya da sunulan hizmeti temsil eden, akılda kalıcı bir kurumsal kimlikle iş dünyasında tanınırlığın ve güvenirliğin artırılması daha kolay olmakta ve firmaya prestij katmaktadır.

Kurumsal kimlik oluşturulurken öncelikle firmanın yaptığı iş ve yer aldığı sektöre göre renkler belirlenmeli ve buna göre tasarımlar oluşturulmalıdır. İlk iş firmanın imzası niteliğini taşıyan bir logonun oluşturulmasıdır. Diğer yandan günümüz şartlarında hızlı ilerleyen teknoloji ve gelişen internet ağı ile en önemli iletişim kanalı haline gelen web sitesi, müşterilerin en hızlı ulaşabildikleri ve ilk izlenimi elde ettikleri kanalı oluşturmaktadır. Bu sebeple kaliteli ve doğru çalışan, müşterinin aradığını kolaylıkla bulabildiği bir web sitesi tasarımı kurumsal kimliğin yapıtaşını oluşturmaktadır. Ancak kurumsal kimliği tek bir kaleme indirmek doğru olmaz. Olmazsa olmaz tasarlanması ve kullanılması gereken diğer öğeler ise şu şekildedir; firmanın kullandığın antetli kağıt, zarf dosya, kartvizit, müşteriye kesilecek fatura, irsaliye yada tahsilat makbuzu, katalog, broşür, takvim, bloknot, ajanda, firmanın tabelası, varsa üretilen ürünlerin ambalajları gibi firmanın içerde ve dışarda kullandığı görsel olabilecek her türlü materyalde bu tasarımlar yer almalıdır.

Kurumsal kimlik çalışmalarıyla; akılda kalıcılık, diğer firma ve ürünlerden ayırt edicilik, güvenirlik, kabul görmüşlük ve saygınlık kazanılacaktır. Bizde Dörtyol Proje Danışmanlık olarak; çalıştığımız firmalara, kurumsal kimlik oluşturma ve kurumsallığı geliştirmek adına gerekli materyallerin tasarımı ve temini konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Sizde işinizde fark yaratmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Projelerin hazırlanma maliyetleri 500 ₺ den başlamaktadır.

Sayfa Başına Dön