Dörtyol Proje ve Danışmanlık TSE

Dörtyol Proje ve Danışmanlık Yan Menü Yatırım Arazileri

Menu

Giriş


5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Değerlendirme 5.00 (168 Oylar)

 

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Ankara ATO'da gerçekleştilen IPARD II – 5. Çağrı programı bilgilendirme seminerindeki konuşmasında. Hibe desteklerinin %75'lik kısmını sağlayan Avrupa Birliğine teşekkür ederek, IPARD II kapsamındaki 250 milyon Avro, yani yaklaşık 1,5 milyar Lira'lık, 5. başvuru çağrısı devam ediyor, durmayın, beklemeyin, kırsalda yatırıma gelin diyorum dedi.

Konuşmasında şu an açık olan 5. çağrı kapsamında 42 ilde 9 alt sektör faaliyetinde %40 ile %70 arasında hibe sağlandığını, birinci grup hayvancılık yatırımın 3 milyon Lira'ya kadar hibe desteği sağlandığını, toplamda 250 milyon Avronun, 170 milyon Avro'sunu, yani 1 milyar Lira'sını hayvancılık yatırımları için kullanılacağını açıkladı. Ayrıca ikinci gruptaki, işleme ve pazarlama yatırımlarında yatırımın 1 milyon ile 3 milyon Avro'ya kadar olan kısmının destekleneceğini, 250 milyon Avro'nun 80 milyon Avro'su, yani yaklaşık 500 milyon Lira'sını bu yatırımlar için kullanılacağını belirtti. Yatırımcıların peşinde olduklarını, son başvuru tarihi 17 Mayıs olan hibe desteklerinden yararlanmak için durmadan beklemeden yatırıma gelmelerini açıkladı.

Girişimcilerin Hibe desteklerinden yararlanmaları için, Dosya hazırlama sürecinide dikkate alarak, zaman kaybetmeden Firmamızla irtibata geçmeleri gerekmektedir.

Sayfa Başına Dön